ESIMESE NÄDALA KOKKUVÕTE TASULISTEL MAAKONNALIINIDEL

27. jaan. 2024

22. jaanuari varahommik algas väga pingeliselt ja kella 7-ks sai piletimüügiga alustada. Nädala jooksul on piletimüügisüsteemi jooksvalt täiendatud ja tõrkeid eemaldatud.

Vaatamata viimase nädala piletite valideerimise segadustele on reisijad ja bussijuhid olukorrast väga mõistlikult ja suurema kärata välja tulnud. Arvame, et oleme kõige keerulisema aja üle elanud ja saame bussisõidu taas võimalikult sujuvaks tagasi.

Busside hilinemised olid suures osas seotud talviste teeoludega, mitte niivõrd valideerimistega.

Reede hommikust toimub tõrgeteta valideerimine:
* Kuni 19 reisijad
* 63+ reisijad
* Ida-Viru ÜTK poolt sisestatud puude- ja töövõimekaartidega reisijad
* 30 päeva piletitega reisijad
* Bussist sularaha eest 2 euro paberpiletitega reisijad

Piletimüügisüsteemi haldav Ridango tegeleb järgmise probleemi lahendamisega:
* Bussidesse ei jõua info Ühiskaartidel oleva raha kohta ja sellepärast ei saa neid Ühiskaarte valideerida ning veel ei toimi 1,5 tunni sõiduõigus. Sellepärast väljastatakse praegu sellele grupile 0 eurosed paberpiletid.

Mida peaksid silmas pidama reisijad, kes on soodustusega reisija ja kelle isikustatud Ühiskaart näitab validaatoris punaseid tulukesi:
* Kontrollida üle või uuesti isikustada Ühiskaart. Eelkõige puudutab see soodussõitjaid „kuni 19“ ja „63+“. Ühiskaarti saab isikustada SIIN.
* Kui puude- või töövõimekaardiga isik ei ole veel Ida-Viru ÜTK poole pöördunud, siis palume kindlasti pöörduda. Kui soovitakse täiendavat infot, et mida tuleb soodustuse vormistamiseks teha, siis palume helistada E-R kell 9-16 telefonil 516 2479 või 503 201 ja selgitame vajalikud tegevused.
Avalduse esitamise eelduseks peab olema isikustatud Ühiskaart (ei ole võimalik soodustust kanda Ühiskaardile, mida veel ei ole).
* Kui puude- või töövõimekaardiga isik on saatnud Ida-Viru ÜTK-le sooviavalduse soodustuse kandmiseks Ühiskaardile ja ei ole saanud ühe ööpäeva jooksul samale e-postile vastust, siis palume meiega tööajal telefoni teel võtta ühendust. On esinenud juhtumeid, kui välisriigi serverites olevatelt e-postilt ei jõua kirjad Ida-Viru ÜTK-ni (info@ivytk.ee).

Kindlasti palume Ühiskaardiga üksikpiletitega sõitjatel üle kontrollida, et Ühiskaardile oleks laetud raha. Kui mingist hetkest saavad bussijuhid kontrollida Ühiskaardil olevat raha ja kui Ühiskaardil raha puudub, siis selline reisija kas laeb raha Ühiskaardile bussis või ostab sularahas 2 eurose pileti.

Juhime tähelepanu ka lastevanematele, kelle lapse sõidavad maakonnaliinidel. Viimasel nädalal on väga paljudel lastel isikustatud Ühiskaardid juba olemas ja bussis lapse valideerimise aeg muutub iga korraga kiiremaks. Kuid on veel arvestatav arv lapsi, kellel ei ole Ühiskaarti ja palume ka neile lähipäevade ja nädalate jooksul Ühiskaart soetad ja isikustada. Mitmetes koolides on kasutuses ISIC õpilaspilet ja seda saab siduda veebis.

 

Foto: Peeter Lilleväli/Põhjarannik
ESIMESE NÄDALA KOKKUVÕTE TASULISTEL MAAKONNALIINIDEL was last modified: veebruar 10th, 2024 by Uudise Lisaja