Bussiga sõitmine Ida-Virumaal

Bussiga sõitmine Ida-Viru avalikel maakonnaliinidel

Kõik Ida-Viru avalike maakonnaliinide bussid on varustatud validaatoritega, mis võimaldavad reisija sõitu registreerida kontaktivaba elektroonilise Ühiskaardiga.

Ida-Viru avalikel maakonnaliinidel tuleb bussi siseneda esiuksest ja väljuda tagumisest küljeuksest.

Liinidel nr 31 kuni 69 ja 80 kuni 95 bussi sisenedes Ühiskaardiga reisijal bussijuhile sihtpeatust teavitada ei ole vaja ja kohe saab sõiduõiguse Ühiskaardiga validaatori juures viibates registreerida.
Kui reisijal ei ole Ühiskaarti, siis sõiduõiguse registreerimiseks tuleb reisijal teatada bussijuhile sihtpeatus ja bussijuht müüb paberpileti, mis tuleb alles hoida reisi lõpuni.

Liinidel nr 71, 72, 73, 75, 76, 99, 99A, 99B, 99C, 99L, 511, 512, 513, 551, 552 ja 553 bussi sisenedes tuleb reisijal teatada bussijuhile sihtpeatus ning bussijuht annab reisijale märku valmisolekust sõiduõigus Ühiskaarti validaatori juures viibates registreerida.
Kui reisijal ei ole Ühiskaarti, siis sõiduõiguse registreerimiseks tuleb reisijal teatada bussijuhile sihtpeatus ja bussijuht müüb paberpileti, mis tuleb alles hoida reisi lõpuni.

Sõidu registreerimine on kohustuslik. Registreerimata sõit loetakse piletita sõitmiseks, mille eest võib määrata trahvi kuni 40 eurot.

Ühiskaart

Ühiskaardiga saab sõita kõikidel Ida-Virumaa avalikel maakonnaliinidel.

Ristkasutatavad on kõik Eestis väljastatavad Ühiskaardid, mida saab bussides kasutada kõikides Eesti maakondades ja linnades, sh kehtivad linnades kasutatavad nn ATKO kaardid.

Ühiskaardi saab osta Cargobus Jõhvi bussijaama infoletist, R-Kioskist, Omniva postkontorist ning Prisma, Selveri ja Maxima XX kaupluse infoletist (müügipunktide asukohad).

Ühiskaardi saab osta ka bussijuhi käest sularaha eest või pangakaardiga makstes.

Ühiskaart maksab 2 eurot.

Rohkem infot: www.pilet.ee

Maakonnaliinide piletite hinnad

Ühekordne paberpilet bussist ostes (kehtib üks reis) 2,00 eurot
(makse pangakaardiga või sularahas 1, 2, 5, 10 või 20-eurot)

Pilet elektroonilist Ühiskaarti kasutades:
E-pilet validaatorist (kehtib 1,5 tundi) 1,50 eurot
* Päevapilet (müügipunktist või veebist) 4,50 eurot
* 5-päeva pilet (müügipunktist või veebist) 7,50 eurot
* 30-päeva pilet (müügipunktist või veebist) 25,00 eurot

Raha saab Ühiskaardile laadida müügipunktis, veebis ja bussis (makse pangakaardiga või sularahas).

Piletite hinnad kehtivad Ida-Virumaa, Hiiumaa, Jõgevamaa, Järvamaa, Saaremaa, Tartumaa, Põlvamaa, Valgamaa, Viljandimaa ja Võrumaa avalikel maakonnaliinidel.

Sõidusoodustused (TASUTA)

  • isikud vanuses kuni 19 aastat ja isikud alates 63. aastast (nimetatud aastad kaasa arvatud);
  • keskmise, raske ja sügava puudega isikud;
  • osalise või puuduva töövõimega isikud;
  • sügava puudega isiku saatja, kui saatja siseneb bussi koos sügava puudega isikuga;
  • raske liikumis- või nägemispuudega isiku saatja, kui saatja siseneb bussi koos raske liikumis või nägemispuudega isikuga;
  • puudega lapse, kes ei ole saanud seitsmeaastaseks, saatja, kui saatja siseneb bussi koos puudega lapsega, kes ei ole saanud seitsmeaastaseks.

Sõidusoodustuse õiguse annab isikustatud Ühiskaart, millele on vastav sõidusoodustus kantud. Tasuta sõiduõigusega isikul peab bussis kaasas olema soodustuse õigust tõendav dokument.

Sõidusoodustused kehtivad kõikidel Eesti avalikel maakonnaliinidel.

TASUTA sõiduõiguse kandmine Ühiskaardile

Tasuta sõidu õigusega sõitjad peavad oma Ühiskaardi isikustama. Seda saab teha veebis ja müügipunktides. Veebis on isikustamine tasuta ja müügipunktides maksab 1 euro.

Isikud, kellel on vanusepõhine tasuta sõiduõigus, peavad oma Ühiskaardi ainult isikustama ja vanusepõhine sõidusoodustus rakendub Ühiskaardil automaatselt ega vaja täiendavaid toiminguid.

Puudega, osalise töövõime ja puuduva töövõimega isikutel (vanusegrupp 20-62), on võimalus kanda sõidusoodustus oma isikustatud Ühiskaardile, et bussijuhile oleks tasuta sõidu õigus koheselt ilma täiendavaid dokumente esitamata nähtav.

Puudega, osalise töövõime ja puuduva töövõimega isikud (vanusegrupp 20-62), saavad sõidusoodustuse isikustatud Ühiskaardile kanda esitades Ida-Viru Ühistranspordikeskuse e-postile info@ivytk.ee:
* Vabas vormis avaldus tasuta sõiduõiguse lisamiseks Ühiskaardile;
* Foto ID-kaardist ja oma puudekaardist ja/või töövõimekaardist (soovitav kõik dokumendid ühel fotol).

Puudega, osalise töövõime ja puuduva töövõimega isikud (vanusegrupp 20-62), kellel puudub võimalus sõidusoodustuse vormistamiseks elektrooniliselt avaldus koos lisadega esitada, on võimalus:
* pöörduda kohaliku omavalitsuse sotsiaalosakonna poole, kontaktid leiad SIIT;
* helistada E-R kell 9-16 telefonidel 516 2479 või 503 0201 ja lepime kokku dokumentide esitamise viisi.

Puudega isiku saatja soodustust Ühiskaardile lisada ei saa. Puudega isiku saatja esitab bussijuhile saadetava isiku puudekaardi ja bussijuht väljastab 0-pileti.

Nõudeliinid ja liini osad

Nõudepeatuste teenindamine toimub tellimuse alusel. Kui soovid sõita tavapeatusest nõudepeatusesse, siis anna oma sõidusoovist bussijuhile teada bussi sisenedes. Kui soovid siseneda nõudepeatusest, siis esita tellimus vedaja infotelefonile kuni hiljemalt sõidule eelneva päeva kella 18:00-ks. Nõudepeatustele saad tellimuse esitada ainult sõiduplaanis ette antud päevade ja kellaaegade kohta.

Tellimuse esitamiseks nõudepeatusest:
* Helista vedaja infotelefonile
* Ütle oma nimi ja kontakttelefon
* Ütle tellimuse kuupäev, liini number, peatuse nimi ja liini sõiduplaanijärgne kellaaeg
* Tellimusest loobumiseks helista samale numbrile ja tühista tellimus.

Nõudeliinide ja nõudepeatuste nimekirja leiad SIIT.

Bussiga sõitmine Ida-Virumaal was last modified: juuli 1st, 2024 by veebiadminn