Alates 01.06.2019 muutub bussiliini nr 31 Narva – Narva-Jõesuu sõiduplaan

18. mai 2019

Alates 01.06.2019 kehtima hakkav Ida-Viru maakonna bussiliini nr 31 uus sõiduplaan toob endaga kaasa mitmeid muudatusi, millega suureneb reiside arv kuurortlinna

Sõiduplaanide muutmisega liigutakse lähemale maakonna avaliku bussiliiniveo põhieesmärkidele, so et alg- ja lõpp-peatused oleksid keskustes (bussi- ja/või rongijaamad), maakonna inimestele liikumise tagamine keskustesse tööle, kooli, sh ka huvikoolidesse, rongidele etteveo tagamine ning et maakonnaliinid ei kattuks linnaliinidega.

Narvas Jäähalli alg- ja lõpp-peatuse toomisega tagasi Narva bussijaama andis võimaluse suurendada reiside arvu nelja võrra. Esmaspäevast reedeni toimub 20 reisi ning nädalavahetustel ja riiklikel pühadel 18 reisi päevas. Tihedam on reiside arv päevasel ajal ning lisandunud on õhtused lisareisid. Siiski kõikide Narvast väljuvate ja saabuvate busside alg- ja lõpp-peatused ei ole bussijaamas, kahe reisi alg- ja lõpp-peatused on Kangelaste tänavalt üle toodud Sendi peatusesse Tempo kaubanduskeskuse lähistele.

Et Narva-Jõesuust Narva suunduvatele reisijatele oleks arusaadavam, et millisesse peatusesse Narvas buss suundub, siis Narva bussijaama suunduvate busside liininumber on endiselt 31 ja Sendi peatusesse suunduvate busside liininumber hakkab olema 31A.

Uudne Ida-Virumaa jaoks on osades bussipeatustes vaid bussidest väljumised või bussidesse ainult sisenemised. Nii näiteks Narvast Narva-Jõesuu suunduvatesse bussidesse on võimalus vaid bussi siseneda Puškini 22, Polikliiniku, Vestervalli ja Jõe peatustes ning nendes peatustes bussidest väljumist ei toimu. Narva-Jõesuust Narva suunduvatest bussidest on võimalik eelpool nimetatud peatustes vaid väljuda ning bussidesse sisenemist ei toimu. Teatud arusaamatusi ja ebamugavusi võib uudne lähenemine reisijatele esialgu küll tekitada, kuid mitmetes teistes Eestimaa piirkondades on analoogsetesse uuendustesse mõistvalt suhtutud ning sellega kiiresti harjutud.

Kuna Narva linna bussiliinivõrk on väga hästi korraldatud ning liikumisvõimalused linnasiseselt tagatud erinevate elamurajoonide ja aiandusühistute vahel ja et maakonnaliinid ei konkureeriks linnaliinidega, siis see on andnud võimaluse vähendada Narva linnas liinil nr 31 ja 31A ka bussipeatuste arvu.

Teadaolevalt on sellel aastal Eesti Raudtee ette võtnud Tallinn-Narva suunal suured raudtee ehitustööd ning rongide sõiduplaanid muutuvad tavapärasest tihedamalt. Samas on liini nr 31 uues sõiduplaanis arvestatud Narva-Jõesuust hommikustele ja õhtustele rongidele Narva jaama reisijate ettevedu võimalikult väikese ooteajad.

Alates 01.06.2019 muutub bussiliini nr 31 Narva – Narva-Jõesuu sõiduplaan was last modified: mai 31st, 2019 by Uudise Lisaja